Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa  informuje,  że  w związku z ogłoszonym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej naborem wniosków w ramach programu priorytetowego pn.: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” zainteresowani rolnicy mogą składać deklaracje o ilości zgromadzonych i planowanych do usunięcia odpadów, zalegających w gospodarstwach, które będą podstawą ubiegania się o pomoc finansową.

Zgłoszenia należy składać w Urzędzie Miasta i Gminy Szlichtyngowa, bądź drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do dnia 24.02.2023 r. 

Warunkiem koniecznym jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Zadanie będzie realizowane  w przypadku uzyskania dotacji ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Program przewiduje dofinansowanie w formie dotacji do 100% kosztów kwalifikowanych. Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego, a ostatecznymi odbiorcami korzyści będą posiadacze odpadów z folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.

Niezbędnym do realizacji programu jest zebranie przez tut. Urząd informacji dotyczących posiadanych przez mieszkańców Gminy Szlichtyngowa odpadów pochodzących z działalności rolniczej, tj.:

  • Folii rolniczych,
  • Siatki i sznurka do owijania balotów,
  • Opakowań po nawozach,
  • Big Bagów.

Przypominamy również, że rolnicy zobowiązani do rejestracji w bazie BDO (gospodarstwa rolne powyżej 75 ha) będą zobowiązani do wygenerowania przed odbiorem odpadów karty przekazania odpadów.

TytułTypRozmiarDodany przez
Wzór wniosku wraz z załącznikamidocx26.64 KBBR
Opis zmianDataOsobaPorównaj
Artykuł został utworzony.
Dodane załączniki
piątek, 13 styczeń 2023 08:53 BR