Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa informuje, że PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji – Region Zachodni realizuje zadanie inwestycyjne pn.: „Prace na linii kolejowej nr 14 na odcinku Leszno – Głogów” w ramach zadania „Zwiększenie przepustowości wybranych linii kolejowych poprzez optymalizację urządzeń sterowania ruchem kolejowym i układów stacyjnych”.
Na dzień dzisiejszy na terenie naszej Gminy wykonano prace polegające na: ustawieniu wiaty dla podróżnych na stacji Stare Drzewce, modernizacji peronu nr 2 wraz
z wykonaniem przejścia między peronami umożliwiające poruszanie się osób niepełnosprawnych oraz ustawieniu tablic informacyjnych.


W ramach zadania przywrócenia połączeń kolejowych na trasie Leszno – Głogów zaplanowane są jeszcze do wykonania następujące prace:
- wymiana szyn i podkładów na dł. 6,98 km;
- modernizacja peronów na przystankach: Lasocice, Wschowa, Stare Drzewce, Głogówko;
- zabudowa kabla TFK;
- modernizacja 2 przepustów;
- roboty w branży telekomunikacyjnej.

Jak podaje PKP PLK S.A. zakończenie inwestycji planowane jest na dzień 28.11.2019 r., natomiast planowane uruchomienie przewozów pasażerskich na odcinku Leszno – Głogów ma nastąpić w grudniu br.
W związku z powyższym do publicznej wiadomości został podany zarys rozkładu jazdy, który można pobrać TUTAJ. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi i propozycje zmian przedstawionego projektu rozkładu jazdy. Propozycje można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Szlichtyngowa w Sekretariacie w formie pisemnej lub w formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Załącznik:
1. Pismo od PKP PLK S.A.
2. Zarys rozkładu jazdy

TytułTypRozmiarDodany przez
rozkładpdf129.87 KBMaciej Kostusik
PIsmo PKPpdf342.12 KBMaciej Kostusik
Opis zmianDataOsobaPorównaj
Artykuł został utworzony.
Dodane załączniki
poniedziałek, 22 lipiec 2019 15:23 Maciej Kostusik
Artykuł został zmieniony.
Usunięte załączniki
Dodane załączniki
wtorek, 23 lipiec 2019 07:50 Maciej Kostusik