W dniu 12 sierpnia (sobota) mamy zaszczyt zaprosić Państwa do Szlichtyngowy na tegoroczne, uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego i 103 rocznicy Bitwy Warszawskiej. W tym roku odbędą się one pod hasłem SILNA BIAŁO-CZERWONA. Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie zaplanowało wiele lokalnych wydarzeń, podczas których będzie można skorzystać z bardzo ciekawych atrakcji.

W Szlichtyngowie odbędzie się Piknik - jeden z czterech w województwie lubuskim. W Parku Górczyńskim od godz. 12:00 do 18:00 będzie można spotkać żołnierzy Wojska Polskiego, obejrzeć sprzęt wojskowy: czołgi Leopard, popularne Rosomaki, wyrzutnie Langusta czy przeciwlotnicze zestawy Poprad, odbędzie się pokaz indywidualnego wyposażenia żołnierza, w tym nowoczesnego, rodzimego karabinka Grot oraz quadów i motocykli używanych przez Wojska Obrony Terytorialnej. Każdy będzie mógł dodatkowo spróbować swoich sił na tzw. „Ścieżce saperskiej”. Nie można zapomnieć również o alko-goglach, radiowozach i innym sprzęcie używanym na co dzień przez Żandarmerię Wojskową, która również będzie wspomagać organizowane przedsięwzięcia. Atrakcją specjalną w Szlichtyngowie będzie „Kino Frontowe”, czyli plenerowy pokaz filmu „Powstanie Warszawskie” – początek seansu przewidziany jest na godzinę 18:00.

Będą darmowe atrakcje dla dzieci: zamki dmuchane, zabawy prowadzone przez animatorów, wata cukrowa. Wojsko Polskie przygotuje wojskową grochówkę, która będzie czekała na każdego uczestnika obchodów.

Program godzinowy Pikniku:

12:00 – rozpoczęcie Pikniku

14:00 – 17:00 – wydawanie wojskowej grochówki

16:00 – występ orkiestry wojskowej

18:00 - „Kino Frontowe” - plenerowy pokaz filmu „Powstanie Warszawskie”

 

TytułTypRozmiarDodany przez
Zaproszenie do udziału w ŚWP 2023pdf768.62 KBMaciej Kostusik
Opis zmianDataOsobaPorównaj
Artykuł został utworzony.
Dodane załączniki
poniedziałek, 07 sierpień 2023 10:19 Maciej Kostusik