Szanowni Państwo,

W związku z przybywaniem na terytorium RP uchodźców z terenu Ukrainy informujemy o możliwości skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej dla osób przebywających w Polsce, w tym również obcokrajowców.

Pomoc przysługuje każdej osobie, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Oferta dostępna jest dla osób przede wszystkim posługujących się językiem polskim, możliwe jest również skorzystanie z wizyty w punkcie w asyście tłumacza.

Jednocześnie informujemy, że Okręgowa Izba Radców Prawnych w Zielonej Górze oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Zielonej Górze utworzyły zespoły gotowe do udzielania bezpłatnych porad prawnych obywatelom Ukrainy dotkniętych toczącą się wojną w ich ojczyźnie.

  • biura Okręgowej Izby Radców Prawnych w Zielonej Górze, Tel. 068 452 96 66 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • biura Okręgowej Rady Adwokackiej w Zielonej Górze, Tel. 690 393 087, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W załączeniu:

  • informator o systemie nieodpłatnej pomocy
  • pismo Wojewody Lubuskiego z dnia 01 marca 2022r.
  • lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa na terenie powiatu wschowskiego
TytułTypRozmiarDodany przez
Informatordocx29.92 KBMaciej Kostusik
Pismo Wojewodydoc54.50 KBMaciej Kostusik
Lista Jednostekdoc41.50 KBMaciej Kostusik
Opis zmianDataOsobaPorównaj
Artykuł został utworzony.
Dodane załączniki
środa, 02 marzec 2022 14:42 Maciej Kostusik